Kim jesteśmy?

Jesteśmy ruchem społecznym dla wszystkich pacjentów onkologicznych i ich bliskich. Pomagamy poradzić sobie z rakiem na każdym etapie leczenia i zdrowienia. Podpowiadamy, jak odnaleźć się w systemie opieki onkologicznej oraz jak i gdzie uzyskać niezbędne informacje. Przeprowadzamy krok po kroku przez wszystkie fazy leczenia choroby nowotworowej. Wzmacniamy chorych i ich bliskich w radzeniu sobie ze stresem, wynikającym z diagnozy.

Prowadzimy i rozwijamy platformę dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich: centrumkryzysowe.org.pl oraz infolinię pod numerem 22 105 55 30, gdzie dyżurują osoby z przygotowaniem psychologicznym. Współpracujemy z ekspertami z dziedziny onkologii, psychoonkologii, kardioonkologii, dietetyki, coachingu kryzysowego.

Naszą działalność prowadzimy od 2009 roku z inicjatywy Elżbiety Kozik. Zachęcamy, przyłącz się do nas – razem możemy więcej!

Misją stowarzyszenia jest prowadzenie działań na rzecz chorych onkologicznie:

  • szerzymy aktualną wiedzę na temat poszczególnych nowotworów
  • staramy się o większą dostępność do leków i nowoczesnych terapii onkologicznych oraz do specjalistów i szpitali
  • aktywnie działamy na rzecz poprawy jakości i standardów opieki onkologicznej
  • dążymy do poszerzenia świadomości pacjentów w zakresie ich praw i możliwości leczenia
  • zapewniamy pomoc psychologiczną i wsparcie w radzeniu sobie ze stresem, m.in. realizując program webinarów i warsztatów „Zdrowiej”
  • informujemy o możliwościach wsparcia socjalnego.
src=<img />

Nasze działania

Wydajemy poradniki i pokazujemy, jak poruszać się po ścieżkach diagnostyki i leczenia. Stworzyliśmy platformę dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich: centrumkryzysowe.org.pl
Realizujemy kampanie na rzecz pacjentów z rakiem piersi, jajnika, szyjki macicy, tarczycy, płuc, skóry, głowy i szyi, nerek, prostaty, trzustki oraz nowotworów krwi.
Edukujemy jak zmniejszać stres, opanować emocje, radzić sobie z trudnymi myślami i rozmawiać z bliskimi oraz lekarzami.
Prowadzimy dialog na rzecz pacjentów onkologicznych z administracją publiczną.

Poznaj nasz zespół!

Elżbieta Kozik
Prezes Zarządu​
W 1995 diagnoza - rak piersi. Choroba spowodowała zmianę stylu życia, zakończenie pracy zawodowej i praktyczne zaangażowanie w pracę społeczną na "pełen etat". 17 lat działalności na rzecz Ruchu Amazonek, odpowiedzialna za formalne powołanie Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum. W 2001/2002 Prezes przekształceniowy Federacji Stowarzyszeń Amazonki. W 2009 r. inicjatorka powołania do życia stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny, która to organizacja została
zarejestrowana w 2010 r. Generalnie można powiedzieć, że 15 lat pracy na rzecz kobiet z rakiem piersi i 10 lat na rzecz wszystkich chorych na raka.

- Uhonorowana najwyższym odznaczeniem Amazońskim - Złotym Łukiem Amazonek
- Uhonorowana Odznaką - Za zasługi dla Miasta Stołecznego Warszawa
- Członek Rady Polskiej Ligi Walki z Rakiem
- Członek Kapituły Złoty Otis
Magdalena Knefel
Sekretarz
Od 2012 jest związana ze stowarzyszeniem PARS - Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W stowarzyszeniu razem z zarządem kreuje i realizuje kampanie i wydarzenia oraz odpowiada za działania promocyjne. Jest współautorką programu radzenia sobie ze stresem dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich „Zdrowiej”, w ramach którego prowadzi warsztaty i webinary. Jest certyfikowaną trenerką uważności i nauczycielką 8-tygodniowego programu redukcji stresu w oparciu o mindfulness (Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA). Posiada ponad 10-letnie doświadczenie pracy w obszarze zarządzania i public relations.
Elżbieta Majewska
Skarbnik
W organizacjach pacjenckich działa od 2010 roku, od 2012 jest związana ze stowarzyszeniem PARS - Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W stowarzyszeniu razem z zarządem kreuje i organizuje nowe kampanie i wydarzenia, buduje relacje z partnerami oraz współuczestniczy w działaniach promocyjnych. Jest współautorką wielu czynnych kampanii PARS, w tym kampanii „Zdrowiej”, w ramach której również prowadzi warsztaty i webinary radzenia sobie ze stresem dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich. W tych działaniach korzysta ze swojej wiedzy, wykształcenia oraz doświadczenia jako coach kryzysowy oraz trenerka jogi śmiechu. We wcześniejszym życiu zawodowym pracowała na stanowiskach dyrektorskich w obszarze marketingu, promocji i PR w dużych firmach z branży mediów i kultury.
Ewa Król-Sawicka
Członek Zarządu
Od kilkunastu lat działa na rzecz organizacji pacjenckich, współtworząc lub/i realizując kampanie, których nadrzędnym zadaniem jest edukowanie i wspieranie pacjentów oraz ich rodziny. Z PARS związana od 2012 r. i jako jeden z członków zarządu wspierająca działania organizacji. Absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa, od blisko 12 lat właścicielka Agencji PR, która przez kilka lat współpracowała z PARS w zakresie działań komunikacyjnych. Prywatnie, mama dwóch córek: Neli i Igi, pasjonatka nurkowania, dobrej literatury i filmu.
Joanna (Bonar) Tatarska
Projektantka grafiki wydawniczej i ilustracji. Współpracuje z PARS od 2014 roku m.in. przy opracowaniu ulotek informacyjnych, poradników i kampanii informacyjnych.
Emilia Korona
Koordynatorka projektów
Zaangażowana w prace Centrum Kryzysowego - platformy dla pacjentów i pacjentek onkologicznych. Ma szerokie doświadczenie w działaniu w organizacjach pozarządowych. W wolnym czasie chętnie próbuje swoich sił w nowych sportach, gra w planszówki i spędza czas ze swoim psem Bezą i kotkami Pianką i Kromką.
Dorota Raniszewska
Z PARS współpracuje od 2018 roku, kiedy wydała książkę "Kobieta". Prowadzi projekt "Barwy Zdrowia", łączący fotografię, medytację i ruch na świeżym powietrzu. Inspiruje do zdrowego stylu życia i myślenia. Jest akredytowanym coachem i mentorką - EMCC, IC. Pracuje holistycznie, metodami kreatywnymi, w nurcie somatycznym (SE - somatic experience) oraz świadomym traumy. Autorka książek, artykułów i narzędzi coachingowych. Tytuły książek: "JEDEN OBRAZ - WIELE SŁÓW", "Kobieta", "Photography in Palliative Care", Spokój i radość w Domu - Moc Fotografii", "Ja Kobieta - wiersze". W 2022 roku wydała wspólnie z PARS książkę "Barwy Zdrowia", wszystkie środki ze sprzedaży przeznaczamy na rozwój Centrum Kryzysowego.
Agnieszka Pióro
Redaktor naczelna Centrum Kryzysowego
W PARS od 2023 roku. Redaktor naczelna Centrum Kryzysowego, platformy stworzonej przez PARS dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich. Odpowiedzialna za rozwój i koordynowanie prac związanych z tym projektem. Dziennikarka, copywriterka, twórczyni kontentu, autorka tekstów pr-owych, w mediach od 25 lat. Amatorka dobrego kina, jazdy ma rowerze, wspinaczki i spacerów po lesie.

Nasze kampanie - sprawdź jak działamy

„Plaster na raka”. Pomagamy poradzić sobie z chorobą!
więcej
Motyle pod ochroną
więcej
Hamuj raka! Daj szansę płucom
więcej

Dołącz do nas

Zapraszamy Was do dołączenia do naszego stowarzyszenia, każdy może zostać członkiem i mieć wpływ na zwiększenie standardów opieki onkologicznej w Polsce. 

Poniżej znajdziesz deklarację członkostwa oraz Statut naszego stowarzyszenia. 

Tutaj znajdziesz nasze aktualne sprawozdanie finansowe (KRS 0000346788).

Deklaracja członkowska

zobacz więcej

Statut stowarzyszenia

zobacz więcej