Kim jesteśmy?

W 2009 r. Elżbieta Kozik powołała do życia stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny, które oficjalnie zostało zarejestrowane w 2010 r. Jesteśmy stowarzyszeniem, które wspiera chorych onkologicznie oraz ich bliskich na każdym etapie leczenia i zdrowienia. Pomagamy odnaleźć się w systemie opieki onkologicznej oraz uzyskać niezbędną diagnozę i leczenie. Wzmacniamy pacjentów i ich bliskich w radzeniu sobie ze stresem wynikającym z choroby przede wszystkim poprzez realizację programu „Zdrowiej”, który bazuje na metodach mindfulness oraz coachingu kryzysowego. Stworzyliśmy platformę dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich: centrumkryzysowe.org.pl, oraz sklep Serca, wszystkie środki pozyskane ze sprzedaży cegiełek przeznaczamy na działania wspierające chorych na raka oraz rozwój Centrum Kryzysowego.

Misją stowarzyszenia jest prowadzenie działań na rzecz chorych onkologicznie:

  • Staramy się o większą dostępność do leków i terapii onkologicznych ratujących życie oraz do specjalistów i szpitali. 
  • Dążymy do zwiększenia wiedzy pacjentów dotyczącej ich praw i możliwości leczenia.
  • Działamy na rzecz poprawy jakości i standardów opieki onkologicznej. 
src=<img />

Nasze działania

Wydajemy poradniki i pokazujemy, jak poruszać się po ścieżkach diagnostyki i leczenia. Stworzyliśmy platformę dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich: centrumkryzysowe.org.pl
Realizujemy kampanie na rzecz pacjentów z rakiem piersi, jajnika, szyjki macicy, tarczycy, płuc, skóry, głowy i szyi, nerek, prostaty, trzustki oraz nowotworów krwi.
Edukujemy jak zmniejszać stres, opanować emocje, radzić sobie z trudnymi myślami i rozmawiać z bliskimi oraz lekarzami.
Prowadzimy dialog na rzecz pacjentów onkologicznych z administracją publiczną.

Poznaj nasz zespół!

Elżbieta Kozik
Prezes Zarządu​
W 1995 diagnoza - rak piersi. Choroba spowodowała zmianę stylu życia, zakończenie pracy zawodowej i praktyczne zaangażowanie w pracę społeczną na "pełen etat". 17 lat działalności na rzecz Ruchu Amazonek, odpowiedzialna za formalne powołanie Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum. W 2001/2002 Prezes przekształceniowy Federacji Stowarzyszeń Amazonki. W 2009 r. inicjatorka powołania do życia stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny, która to organizacja została
zarejestrowana w 2010 r. Generalnie można powiedzieć, że 15 lat pracy na rzecz kobiet z rakiem piersi i 10 lat na rzecz wszystkich chorych na raka.

- Uhonorowana najwyższym odznaczeniem Amazońskim - Złotym Łukiem Amazonek
- Uhonorowana Odznaką - Za zasługi dla Miasta Stołecznego Warszawa
- Członek Rady Polskiej Ligi Walki z Rakiem
- Członek Kapituły Złoty Otis
Magdalena Knefel
Sekretarz
Od 2012 jest związana ze stowarzyszeniem PARS - Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W stowarzyszeniu razem z zarządem kreuje i realizuje kampanie i wydarzenia oraz odpowiada za działania promocyjne. Jest współautorką programu radzenia sobie ze stresem dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich „Zdrowiej”, w ramach którego prowadzi warsztaty i webinary. Jest certyfikowaną trenerką uważności i nauczycielką 8-tygodniowego programu redukcji stresu w oparciu o mindfulness (Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA). Posiada ponad 10-letnie doświadczenie pracy w obszarze zarządzania i public relations.
Elżbieta Majewska
Skarbnik
W organizacjach pacjenckich działa od 2010 roku, od 2012 jest związana ze stowarzyszeniem PARS - Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W stowarzyszeniu razem z zarządem kreuje i organizuje nowe kampanie i wydarzenia, buduje relacje z partnerami oraz współuczestniczy w działaniach promocyjnych. Jest współautorką wielu czynnych kampanii PARS, w tym kampanii „Zdrowiej”, w ramach której również prowadzi warsztaty i webinary radzenia sobie ze stresem dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich. W tych działaniach korzysta ze swojej wiedzy, wykształcenia oraz doświadczenia jako coach kryzysowy oraz trenerka jogi śmiechu. We wcześniejszym życiu zawodowym pracowała na stanowiskach dyrektorskich w obszarze marketingu, promocji i PR w dużych firmach z branży mediów i kultury.
Ewa Król-Sawicka
Członek Zarządu
Od kilkunastu lat działa na rzecz organizacji pacjenckich, współtworząc lub/i realizując kampanie, których nadrzędnym zadaniem jest edukowanie i wspieranie pacjentów oraz ich rodziny. Z PARS związana od 2012 r. i jako jeden z członków zarządu wspierająca działania organizacji. Absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa, od blisko 12 lat właścicielka Agencji PR, która przez kilka lat współpracowała z PARS w zakresie działań komunikacyjnych. Prywatnie, mama dwóch córek: Neli i Igi, pasjonatka nurkowania, dobrej literatury i filmu.
Joanna (Bonar) Tatarska
Projektantka grafiki wydawniczej i ilustracji. Współpracuje z PARS od 2014 roku m.in. przy opracowaniu ulotek informacyjnych, poradników i kampanii informacyjnych.
Emilia Korona
Koordynatorka projektów
W stowarzyszeniu odpowiedzialna jest za rozwój i koordynowanie prac Centrum Kryzysowego - platformy dla pacjentów i pacjentek onkologicznych. Ma szerokie doświadczenie w działaniu w organizacjach pozarządowych. W wolnym czasie chętnie próbuje swoich sił w nowych sportach, gra w planszówki i spędza czas ze swoim psem Bezą i kotkami Pianką i Kromką.
Dorota Raniszewska
Z PARS współpracuje od 2018 roku, kiedy wydała książkę "Kobieta". Prowadzi projekt "Barwy Zdrowia", łączący fotografię, medytację i ruch na świeżym powietrzu. Inspiruje do zdrowego stylu życia i myślenia. Jest akredytowanym coachem i mentorką - EMCC, IC. Pracuje holistycznie, metodami kreatywnymi, w nurcie somatycznym (SE - somatic experience) oraz świadomym traumy. Autorka książek, artykułów i narzędzi coachingowych. Tytuły książek: "JEDEN OBRAZ - WIELE SŁÓW", "Kobieta", "Photography in Palliative Care", Spokój i radość w Domu - Moc Fotografii", "Ja Kobieta - wiersze". W 2022 roku pracuje nad podręcznikiem "Barwy Zdrowia".

Nasze kampanie - sprawdź jak działamy

Breast Cancer Units
więcej
Motyle pod ochroną
więcej
Hamuj raka! Daj szansę płucom
więcej

Dołącz do nas

Zapraszamy Was do dołączenia do naszego stowarzyszenia, każdy może zostać członkiem i mieć wpływ na zwiększenie standardów opieki onkologicznej w Polsce. 

Poniżej znajdziesz deklarację członkostwa oraz Statut naszego stowarzyszenia. 

Tutaj znajdziesz nasze aktualne sprawozdanie finansowe (KRS 0000346788).

Deklaracja członkowska

zobacz więcej

Statut stowarzyszenia

zobacz więcej