„połączONE” dla kobiet z rakiem piersi i ich bliskich

„połączONE” to nasz nowy projekt skierowany do kobiet z rakiem piersi i ich bliskich. Uświadamia, edukuje i przede wszystkim łączy:
  • kobiety z innymi kobietami,
  • wiedzę ekspercką z doświadczeniem Pacjentek,
  • świadomą edukację z umiejętnością dbania o siebie.

One = piersi

One = kobiety/pacjentki

One (z jęz. Ang.) = na pierwszym miejscu (kobiety/pacjentki i ich piersi)

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania online, dla kobiet z rakiem piersi i ich bliskich, z cyklu „połączONE”!


Wybierz interesujący cię webinar z listy poniżej i połącz się z nami we wspólnym doświadczaniu. Wszystkie spotkania odbywają się w formule online – dzięki temu zwiększamy ich dostępność.

Znasz kobietę, która powinna tu trafić? Zaproś ją do naszego grona – bądźmy „połączONE”!

Link do zapisów: https://polaczone.getresponsepages.com/

  • 17 maja, środa, 18.00-20.00

Jak mogę zadbać o swoje życie seksualne?

Dr Milena Lachowicz, psycholożka, seksuolożka, wykładowczyni na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Wszystko o co chcesz zapytać jeśli chodzi o sprawy związane z seksualnością – jakie pojawiają się wyzwania w związku z leczeniem i jak sobie z nimi radzić, jak na nowo ułożyć sobie swoje życie seksualne, jak rozmawiać z partnerem, jak dbać o swoje poczucie kobiecości i wiele innych pytań, na które odpowiemy w zaufanym kobiecym gronie.

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Jak skupić się na dziś i czerpać z tego radość?

Często pytacie nas jak być tu i teraz, ze swoją rodziną, dziećmi, partnerem – kiedy głowa pogrążona jest w milionie myśli, ogarnia lęk i trudno cieszyć się drobnymi codziennymi radościami. Podczas tego spotkania skupimy się na tym jak pracować ze swoimi myślami i jak zadbać o swoje codzienne nawyki, które pozwolą na czerpanie więcej radości z tego co jest.

Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus


  • 23 maja, wtorek, 18.00-20.00

Jaki mogę mieć wpływ na swoje leczenie?

Danuta Synak, koordynatorka onkologiczna w zakresie nowotworów piersi, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

Sytuacja diagnozy stawia wobec podejmowania wielu decyzji. Wybór ośrodka leczącego, udział w konsylium, prawo do drugiej opinii medycznej, decyzje o leczeniu – porozmawiamy o tym na co masz wpływ w trakcie Twojego leczenia onkologicznego i jak możesz zadbać o to, abyś czuła się zadbana i bezpieczna w trakcie procesu leczenia.

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Przegląd dobrych praktyk wzmacniających kondycję psychiczną

W drugiej części pokażemy praktyczne ćwiczenia, które pomogą wzmocnić i utrzymać dobrą kondycję psychiczną, które można wykonywać codziennie, samodzielnie, w dowolnym momencie i nie wymagają specjalnych przygotowań.

Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus


  • 30 maja, wtorek, 18.00-20.00

Sprawy socjalne, zawodowe i prawne – jak ułożyć sobie życie w trakcie choroby

Joanna Matuszewska, specjalistka ds. zarządzania kompleksową rehabilitacją, rehamanagerka w Centrum Chorób Piersi (Breast Unit) Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jest osobą z doświadczeniem choroby nowotworowej, autorką licznych poradników dla pacjentów w trakcie terapii onkologicznych.

Korzystanie ze wsparcia socjalnego i znajomość swoich praw pomaga sprawniej przejść przez zmiany, które przynosi choroba. Z doświadczenia wiemy, że te kwestie budzą wiele pytań. Na Wasze pytania odpowie Joanna Matuszewska, która jest reha-managerem i na co dzień pomaga w koordynowaniu kompleksowej rehabilitacji leczniczej, społecznej i zawodowej.

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Jak radzić sobie z lękiem o przyszłość?

W trakcie leczenia pojawia się wiele emocji, a jedną z tych która stanowi często wyzwanie jest lęk przed tym co będzie. Taki lęk może paraliżować i przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Podczas tego spotkania skupimy się na tym jak radzić sobie z lękiem i zapraszać do swojej codzienności więcej spokoju.

Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus


  • 5 czerwca, poniedziałek, 18.00-20.00

Kim jest i może Ci pomóc koordynator pacjenta?

Eliza Działach, Koordynatorka onkologiczna, współzałożycielka ON-KO Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Koordynatorów Opieki Onkologicznej

Koordynator onkologiczny to osoba, która jest przewodnikiem pacjenta po systemie opieki zdrowotnej. Pełni funkcję informacyjną, edukacyjną, jest łącznikiem między lekarzem a pacjentem. Co należy do zadań koordynatora? Na jakie wsparcie można liczyć oraz jak je uzyskać?

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Jak może Ci pomóc bliskość z innymi ludźmi i jak o nią dbać?

Poczucie bliskości jest podstawową potrzebą nas, ludzi. W trakcie leczenia szczególnie warto o nią dbać, ponieważ bliskie i ciepłe relacje z innymi ludźmi znacząco przyczyniają się do naszego poczucie szczęścia. Jak rozwijać oraz pielęgnować karmiące i bliskie relacje, tym tematem zajmiemy się w drugiej części tego spotkania.

Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus


27 czerwca, wtorek, 18.00-20.00

Pielęgnacja w okresie letnim

Iwona Rzemieniuk, magister farmacji, specjalistka kosmetologii onkologicznej

Wszystko o pielęgnacji w okresie letnim dla kobiet z rakiem piersi – nawilżanie, oczyszczanie, filtry, regeneracja oraz wszystko o co masz ochotę zapytać.

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Jak czerpać więcej przyjemności z każdego dnia?

Odczuwanie przyjemności, czyli to wszystko co sprawia Ci radość i Cię cieszy oraz świadome zauważanie tych chwil w Twojej codzienności. Jak możesz otworzyć się na odczuwanie większej ilości przyjemności i wdzięczności? I dlaczego to doskonały sposób na czerpanie energii, której potrzebujesz do zdrowienia?