„połączONE” dla kobiet z rakiem piersi i ich bliskich
„połączONE” to nasz nowy projekt skierowany do kobiet z rakiem piersi i ich bliskich. Uświadamia, edukuje i przede wszystkim łączy:
- kobiety z innymi kobietami,
- wiedzę ekspercką z doświadczeniem Pacjentek,
- świadomą edukację z umiejętnością dbania o siebie.
One = piersi
One = kobiety/pacjentki
One (z jęz. Ang.) = na pierwszym miejscu (kobiety/pacjentki i ich piersi)

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania online, dla kobiet z rakiem piersi i ich bliskich, z cyklu „połączONE”!
Wybierz interesujący cię webinar z listy poniżej i połącz się z nami we wspólnym doświadczaniu. Wszystkie spotkania odbywają się w formule online – dzięki temu zwiększamy ich dostępność.
Znasz kobietę, która powinna tu trafić? Zaproś ją do naszego grona – bądźmy „połączONE”!
Link do zapisów: https://polaczone.getresponsepages.com/
- 17 maja, środa, 18.00-20.00
Jak mogę zadbać o swoje życie seksualne?
Dr Milena Lachowicz, psycholożka, seksuolożka, wykładowczyni na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
Wszystko o co chcesz zapytać jeśli chodzi o sprawy związane z seksualnością – jakie pojawiają się wyzwania w związku z leczeniem i jak sobie z nimi radzić, jak na nowo ułożyć sobie swoje życie seksualne, jak rozmawiać z partnerem, jak dbać o swoje poczucie kobiecości i wiele innych pytań, na które odpowiemy w zaufanym kobiecym gronie.
Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS
Jak skupić się na dziś i czerpać z tego radość?
Często pytacie nas jak być tu i teraz, ze swoją rodziną, dziećmi, partnerem – kiedy głowa pogrążona jest w milionie myśli, ogarnia lęk i trudno cieszyć się drobnymi codziennymi radościami. Podczas tego spotkania skupimy się na tym jak pracować ze swoimi myślami i jak zadbać o swoje codzienne nawyki, które pozwolą na czerpanie więcej radości z tego co jest.
Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus

- 23 maja, wtorek, 18.00-20.00
Jaki mogę mieć wpływ na swoje leczenie?
Danuta Synak, koordynatorka onkologiczna w zakresie nowotworów piersi, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku
Sytuacja diagnozy stawia wobec podejmowania wielu decyzji. Wybór ośrodka leczącego, udział w konsylium, prawo do drugiej opinii medycznej, decyzje o leczeniu – porozmawiamy o tym na co masz wpływ w trakcie Twojego leczenia onkologicznego i jak możesz zadbać o to, abyś czuła się zadbana i bezpieczna w trakcie procesu leczenia.
Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS
Przegląd dobrych praktyk wzmacniających kondycję psychiczną
W drugiej części pokażemy praktyczne ćwiczenia, które pomogą wzmocnić i utrzymać dobrą kondycję psychiczną, które można wykonywać codziennie, samodzielnie, w dowolnym momencie i nie wymagają specjalnych przygotowań.
Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus

- 30 maja, wtorek, 18.00-20.00
Sprawy socjalne, zawodowe i prawne – jak ułożyć sobie życie w trakcie choroby
Joanna Matuszewska, specjalistka ds. zarządzania kompleksową rehabilitacją, rehamanagerka w Centrum Chorób Piersi (Breast Unit) Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jest osobą z doświadczeniem choroby nowotworowej, autorką licznych poradników dla pacjentów w trakcie terapii onkologicznych.
Korzystanie ze wsparcia socjalnego i znajomość swoich praw pomaga sprawniej przejść przez zmiany, które przynosi choroba. Z doświadczenia wiemy, że te kwestie budzą wiele pytań. Na Wasze pytania odpowie Joanna Matuszewska, która jest reha-managerem i na co dzień pomaga w koordynowaniu kompleksowej rehabilitacji leczniczej, społecznej i zawodowej.
Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS
Jak radzić sobie z lękiem o przyszłość?
W trakcie leczenia pojawia się wiele emocji, a jedną z tych która stanowi często wyzwanie jest lęk przed tym co będzie. Taki lęk może paraliżować i przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Podczas tego spotkania skupimy się na tym jak radzić sobie z lękiem i zapraszać do swojej codzienności więcej spokoju.
Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus

- 5 czerwca, poniedziałek, 18.00-20.00
Kim jest i może Ci pomóc koordynator pacjenta?
Eliza Działach, Koordynatorka onkologiczna, współzałożycielka ON-KO Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Koordynatorów Opieki Onkologicznej
Koordynator onkologiczny to osoba, która jest przewodnikiem pacjenta po systemie opieki zdrowotnej. Pełni funkcję informacyjną, edukacyjną, jest łącznikiem między lekarzem a pacjentem. Co należy do zadań koordynatora? Na jakie wsparcie można liczyć oraz jak je uzyskać?
Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS
Jak może Ci pomóc bliskość z innymi ludźmi i jak o nią dbać?
Poczucie bliskości jest podstawową potrzebą nas, ludzi. W trakcie leczenia szczególnie warto o nią dbać, ponieważ bliskie i ciepłe relacje z innymi ludźmi znacząco przyczyniają się do naszego poczucie szczęścia. Jak rozwijać oraz pielęgnować karmiące i bliskie relacje, tym tematem zajmiemy się w drugiej części tego spotkania.
Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus

27 czerwca, wtorek, 18.00-20.00
Pielęgnacja w okresie letnim
Iwona Rzemieniuk, magister farmacji, specjalistka kosmetologii onkologicznej
Wszystko o pielęgnacji w okresie letnim dla kobiet z rakiem piersi – nawilżanie, oczyszczanie, filtry, regeneracja oraz wszystko o co masz ochotę zapytać.
Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS
Jak czerpać więcej przyjemności z każdego dnia?
Odczuwanie przyjemności, czyli to wszystko co sprawia Ci radość i Cię cieszy oraz świadome zauważanie tych chwil w Twojej codzienności. Jak możesz otworzyć się na odczuwanie większej ilości przyjemności i wdzięczności? I dlaczego to doskonały sposób na czerpanie energii, której potrzebujesz do zdrowienia?
