„połączONE” dla kobiet z rakiem piersi i ich bliskich

„połączONE” to nasz nowy projekt skierowany do kobiet z rakiem piersi i ich bliskich. Uświadamia, edukuje i przede wszystkim łączy:
  • kobiety z innymi kobietami,
  • wiedzę ekspercką z doświadczeniem Pacjentek,
  • świadomą edukację z umiejętnością dbania o siebie.

One = piersi

One = kobiety/pacjentki

One (z jęz. Ang.) = na pierwszym miejscu (kobiety/pacjentki i ich piersi)

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania online, dla kobiet z rakiem piersi i ich bliskich, z cyklu „połączONE”!


Wybierz interesujący cię webinar z listy poniżej i połącz się z nami we wspólnym doświadczaniu. Wszystkie spotkania odbywają się w formule online – dzięki temu zwiększamy ich dostępność.

Znasz kobietę, która powinna tu trafić? Zaproś ją do naszego grona – bądźmy „połączONE”!

Link do zapisów: https://polaczone.getresponsepages.com/

  • 17 maja, środa, 18.00-20.00

Jak mogę zadbać o swoje życie seksualne?

Dr Milena Lachowicz, psycholożka, seksuolożka, wykładowczyni na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Wszystko o co chcesz zapytać jeśli chodzi o sprawy związane z seksualnością – jakie pojawiają się wyzwania w związku z leczeniem i jak sobie z nimi radzić, jak na nowo ułożyć sobie swoje życie seksualne, jak rozmawiać z partnerem, jak dbać o swoje poczucie kobiecości i wiele innych pytań, na które odpowiemy w zaufanym kobiecym gronie.

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Jak skupić się na dziś i czerpać z tego radość?

Często pytacie nas jak być tu i teraz, ze swoją rodziną, dziećmi, partnerem – kiedy głowa pogrążona jest w milionie myśli, ogarnia lęk i trudno cieszyć się drobnymi codziennymi radościami. Podczas tego spotkania skupimy się na tym jak pracować ze swoimi myślami i jak zadbać o swoje codzienne nawyki, które pozwolą na czerpanie więcej radości z tego co jest.

Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus


  • 23 maja, wtorek, 18.00-20.00

Jaki mogę mieć wpływ na swoje leczenie?

Danuta Synak, koordynatorka onkologiczna w zakresie nowotworów piersi, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

Sytuacja diagnozy stawia wobec podejmowania wielu decyzji. Wybór ośrodka leczącego, udział w konsylium, prawo do drugiej opinii medycznej, decyzje o leczeniu – porozmawiamy o tym na co masz wpływ w trakcie Twojego leczenia onkologicznego i jak możesz zadbać o to, abyś czuła się zadbana i bezpieczna w trakcie procesu leczenia.

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Przegląd dobrych praktyk wzmacniających kondycję psychiczną

W drugiej części pokażemy praktyczne ćwiczenia, które pomogą wzmocnić i utrzymać dobrą kondycję psychiczną, które można wykonywać codziennie, samodzielnie, w dowolnym momencie i nie wymagają specjalnych przygotowań.

Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus


  • 30 maja, wtorek, 18.00-20.00

Sprawy socjalne, zawodowe i prawne – jak ułożyć sobie życie w trakcie choroby

Joanna Matuszewska, specjalistka ds. zarządzania kompleksową rehabilitacją, rehamanagerka w Centrum Chorób Piersi (Breast Unit) Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jest osobą z doświadczeniem choroby nowotworowej, autorką licznych poradników dla pacjentów w trakcie terapii onkologicznych.

Korzystanie ze wsparcia socjalnego i znajomość swoich praw pomaga sprawniej przejść przez zmiany, które przynosi choroba. Z doświadczenia wiemy, że te kwestie budzą wiele pytań. Na Wasze pytania odpowie Joanna Matuszewska, która jest reha-managerem i na co dzień pomaga w koordynowaniu kompleksowej rehabilitacji leczniczej, społecznej i zawodowej.

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Jak radzić sobie z lękiem o przyszłość?

W trakcie leczenia pojawia się wiele emocji, a jedną z tych która stanowi często wyzwanie jest lęk przed tym co będzie. Taki lęk może paraliżować i przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Podczas tego spotkania skupimy się na tym jak radzić sobie z lękiem i zapraszać do swojej codzienności więcej spokoju.

Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus


  • 5 czerwca, poniedziałek, 18.00-20.00

Kim jest i może Ci pomóc koordynator pacjenta?

Eliza Działach, Koordynatorka onkologiczna, współzałożycielka ON-KO Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Koordynatorów Opieki Onkologicznej

Koordynator onkologiczny to osoba, która jest przewodnikiem pacjenta po systemie opieki zdrowotnej. Pełni funkcję informacyjną, edukacyjną, jest łącznikiem między lekarzem a pacjentem. Co należy do zadań koordynatora? Na jakie wsparcie można liczyć oraz jak je uzyskać?

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Jak może Ci pomóc bliskość z innymi ludźmi i jak o nią dbać?

Poczucie bliskości jest podstawową potrzebą nas, ludzi. W trakcie leczenia szczególnie warto o nią dbać, ponieważ bliskie i ciepłe relacje z innymi ludźmi znacząco przyczyniają się do naszego poczucie szczęścia. Jak rozwijać oraz pielęgnować karmiące i bliskie relacje, tym tematem zajmiemy się w drugiej części tego spotkania.

Webinar w ramach kampanii Wylecz Raka Her2 Plus


  • 27 czerwca, wtorek, 18.00-20.00

Pielęgnacja w okresie letnim

Iwona Rzemieniuk, magister farmacji, specjalistka kosmetologii onkologicznej

Wszystko o pielęgnacji w okresie letnim dla kobiet z rakiem piersi – nawilżanie, oczyszczanie, filtry, regeneracja oraz wszystko o co masz ochotę zapytać.

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Jak czerpać więcej przyjemności z każdego dnia?

Odczuwanie przyjemności, czyli to wszystko co sprawia Ci radość i Cię cieszy oraz świadome zauważanie tych chwil w Twojej codzienności. Jak możesz otworzyć się na odczuwanie większej ilości przyjemności i wdzięczności? I dlaczego to doskonały sposób na czerpanie energii, której potrzebujesz do zdrowienia?


  • 28 czerwca, środa, 18.00-20.00

Jak dieta może pomóc w powrocie do zdrowia?

dr Maja Czerwińska, dietetyk kliniczny

W trakcie tego wydarzenia doświadczona dietetyczka, podzieli się z Tobą cennymi wskazówkami, które praktycznie pomogą Ci w Twojej drodze do zdrowia. Podczas webinaru dowiesz się, jak właściwie zbilansować swoją dietę, aby wspomagać proces leczenia. Nasza dietetyczka omówi różne aspekty żywienia, począwszy od nawadniania organizmu. Dzięki jej wskazówkom, będziesz miał/a jasność co do tego, jak odpowiednio się nawadniać, aby wspomóc swoje zdrowie i procesy regeneracyjne.

Nie zabraknie również omówienia roli cukru w diecie podczas leczenia. Dowiesz się, jakie są najlepsze strategie dotyczące spożywania cukru, aby uniknąć negatywnych skutków i jak znaleźć zdrowsze alternatywy. Zapisz się już dziś na nasz webinar i odkryj, jak dieta może odgrywać istotną rolę w Twoim procesie zdrowienia.

Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Jak czerpać więcej przyjemności z każdego dnia?

Podczas tego spotkania pokażemy co możesz robić codziennie aby czuć się lepiej i żyć w jak najlepszej jakości. Skupimy się na tym jak zaangażować się w to na co masz wpływ i czerpać z tego radość. Porozmawiamy o wartościach jako źródle motywacji i energii, szczególnie w trudniejszych momentach. Jak zwykle będą praktyczne ćwiczenia i wskazówki do wykorzystania na co dzień!Aga Szuścik
 dla #połączONE:

Gdy chorujemy, albo każe nam się walczyć (czego prawie wszyscy nie lubimy), albo się nas wspiera emocjonalnie (czego bardzo, bardzo potrzebujemy). Osobiście czuję jednak, że wciąż zbyt mało jest konkretnych, takich wręcz technicznych informacji, związanych z systemem, opcjami pomocy, organizacją życia.

Nagrałam więc cztery króciutkie filmy, w których wyjaśniam typowo praktyczne aspekty przechodzenia przez raka. Ten i trzy kolejne poniedziałki to „Mam raka, wiem co robić”!

Tymczasem Polskie Amazonki Ruch Społeczny realizuje ważne badanie społeczne. Jeśli masz (świeżą lub dawną) diagnozę raka piersi, weź udział w akcji #połączONE i uczyń świat lepszym, do 4 sierpnia wypełniając anonimową ankietę. Jeżeli masz możliwość, wrzuć też link u siebie:

https://cawi.epanel.pl/Leczenie_raka_piersi_ankieta.pg

Zaprzszamy do obejrzenia wszystkich filmów na naszym kanale You Tube playlista połączONE webinary dla pacjentek z rakiem piersi

Kampanię realizujemy dzięki Partnerom: