Jak radzić sobie z trudnościami?

Trudności to coś normalnego w naszym życiu, były, są i będą się pojawiać, natomiast my możemy sobie radzić z nimi lepiej lub gorzej. Możemy się tego nauczyć. W przypadku trudności najlepsza jest konfrontacja, oczywiście to może być trudne, ale jak długo uciekasz przed trudnością, ignorujesz ją, udajesz, że jej nie ma – tak długo odczuwasz lęk, obawę, dyskomfort i zamartwiasz się.

Na początek warto sobie zadać pytanie, czym jest dla mnie trudność? Katastrofą, dopustem, pechem czy może wyzwaniem, kwestią do rozwiązania?

Twoja odpowiedź warunkuje Twój sposób radzenia sobie lub nie radzenia z trudnością. Osoby, które myślą o trudnościach jako o problemie do rozwiązania lub wyzwaniu dużo lepiej radzą sobie z pokonywaniem trudności. Zastanów się więc, czym jest dla Ciebie trudność?

Gdy przechodzisz przez trudności dużą pomocą może być stosowanie technik uważności. Poprzez trening umysłu – praktykowanie prostych technik oddechowych i wzmocnienie świadomości ciała – uczysz się radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i własnymi myślami. Trening uważności sprawia, że możesz uzyskać dostęp do własnych wewnętrznych zasobów i zaczynasz bardziej świadomie odpowiadać na wyzwania związane z chorobą. 

Obejrzyj film i dowiedz się, jak rozwijać w sobie nastawienie, które będzie wspierać Cię w radzeniu sobie z trudnościami:

W tym filmie proponujemy Ci jeden ze sposobów na spotkanie z trudnościami i na zmierzenie się z nimi:

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej obejrzyj nagranie z wcześniejszego webinaru na temat dbania o siebie:

Materiały do pobrania