Życiowy przepis

W 2016 r. wraz z  Affidea Polska oraz Polskim Stowarzyszeniem Pielęgniarek Onkologicznych ruszyliśmy z nietypową akcją profilaktyczną  „Życiowy przepis”. Jej celem jest budowanie świadomości, że badanie piersi, które kobieta może wykonywać samodzielnie lub przy wsparciu bliskiej osoby jest pierwszym krokiem do wczesnego wykrycia raka piersi i może uratować życie. 

Kampania „Życiowy Przepis” skierowana jest do kobiet, ale również do ich partnerów.  Związek to nie tylko przeżywanie miłosnych uniesień i codzienne relacje, ale także dbanie o wspólne zdrowie. Dlatego w  nietypowy sposób poprzez wygniatanie razem ciasta na chleb uczymy pary jak prawidłowo badać piersi.

Ideę „Życiowego przepisu” podsumowuje materiał filmowy, nakręcony podczas warsztatów kulinarnych. Spot przedstawia reakcje uczestników po otrzymaniu informacji, że ruchy towarzyszące formowaniu chleba, mogą uratować ich ukochanym życie, zapraszamy do obejrzenia tutaj.

Samobadanie może być pierwszym krokiem do zadbania o zdrowie piersi. W przypadku wykrycia zmian, równie ważna jest dalsza diagnostyka, np. badanie rezonansem magnetycznym piersi, które obecnie jest najdokładniejszą metodą diagnostyczną w wykrywaniu raka. Dzięki temu bezbolesnemu badaniu można w szybki, bezpieczny i nieinwazyjny sposób zdiagnozować guzki niewidoczne w żadnym innym badaniu obrazowym. Niestety nawet USG daje jedynie 66% na ich wykrycie.

Obejrzyj film tutaj

Więcej informacji na temat projektu odnaleźć można na stronie internetowej: http://www.zyciowyprzepis.pl/

Na stronie znajdują się najpotrzebniejsze informacje dotyczące samobadania oraz przewodnik edukujący jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi.