Szczepić się? – odpowiadają eksperci

Zapraszamy Was do zapoznania się z serią edukacyjną dotyczącą szczepień pacjentów onkologicznych i ich bliskich. Seria podzielona jest na 3 części. 

W pierwszej części odpowiedzi udziela wybitna onkolożka kliniczna dr n. med. Katarzyna Pogoda, która pracuje w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Warszawie. Jej dotychczasowa praca naukowa dotyczyła chorych na raka piersi z przerzutami do mózgu i chorych na potrójnie ujemnego raka piersi (publikacje w czasopismach zagranicznych i polskich). Prowadzi również prace dotyczące opieki nad młodymi chorymi na raka piersi. Jest członkinią redakcji Medycyny Praktycznej – Onkologii.

Film obejrzysz tutaj.

W kolejnej części odpowiedzi udziela prof. dr hab. n. med. Iwona Hus, kierownik Oddziału Chorób Układu Chłonnego Kliniki Hematologii IHiT w Warszawie, prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.

Film obejrzysz tutaj.

W ostatniej odpowiedzi udziela prof. dr hab. n. med. Joanna Chorostowska-Wynimko, kierowniczka Zakładu Genetyki i Immunologii Klinicznej, pracowniczka naukowa Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, Sekretarz Generalna Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc (ERS), wieloletnia członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. 

Film obejrzysz tutaj.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami!

Kampania ”Szczepienia – odpowiadają eksperci” oraz filmy zostały zrealizowane dzięki wsparciu Partnera: