1,5%

Szanowni Państwo!

Tak, jak i w poprzednim roku, stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny znajduje się na liście Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022.

Lista OPP (wraz z naszą organizacją) znajduje się tutaj 

Polskie Amazonki Ruch Społeczny
Organizacja Pożytku Publicznego – KRS 0000346788

Zbieramy 1,5% na tworzenie kolejnych obszarów w Centrum Kryzysowym dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich!

W 2021 roku rozpoczęliśmy prace nad nowym projektem skierowanym do pacjentów onkologicznych, ich opiekunów, rodzin i bliskich, by w jednym miejscu znaleźć potrzebne informacje do ścieżki diagnostyki, leczenia i zdrowienia – Centrum Kryzysowe (CK). 

Uruchomiliśmy Centrum Kryzysowe, www.centrumkryzysowe.org.pl, platformę internetową, która krok po kroku wspiera pacjentów onkologicznych i ich bliskich podczas diagnozy i leczenia. W tej chwili można znaleźć rzetelne i wiarygodne informacje dotyczące 3 obszarów onkologicznych – raka piersi, raka płuca i raka jajnika. Dlaczego akurat te? Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet, rak płuca – najczęściej diagnozowanym u mężczyzn, a rak jajnika bardzo podstępnym, bo długo nie dającym żadnych niepokojących objawów, a przez to diagnozowanym w zaawansowanym stadium. Można zadzwonić także na specjalną infolinię pod numerem telefonu 22 105 55 30. Dzięki 1,5% Twojego podatku będziemy mogli prowadzić Centrum Kryzysowe oraz rozwijać je o dalsze obszary nowotworów, w tym roku będą to rak jelita grubego, rak skóry i nowotwory hematoonkologiczne.

1,5% – Każda złotówka ma znaczenie! Wspieramy w chorobie. Razem zrobimy więcej.

Darowizna dla Polskie Amazonki Ruch Społeczny to nic więcej jak przekierowanie 1,5% podatku na rzecz działań pożytku publicznego zamiast do skarbu Państwa. Każdy zatem może pomóc osobom chorym na raka wskazując nasze Stowarzyszenie jako beneficjenta wpłaty 1,5% podatku. Im więcej osób zostanie przekonanych do wpłacenia, tym skuteczniej możemy działać i pomagać chorym na raka!

Jak wykorzystamy 1,5% od Ciebie:

Środki, które otrzymamy zostaną wykorzystane na rozwój platformy internetowej oraz infolinii Centrum Kryzysowego.

Polskie Amazonki Ruch Społeczny to stowarzyszenie wywodzące się z dobrze znanej organizacji Amazonek, działającej na rzecz raka piersi. W 2009 r. postanowiliśmy pójść o krok dalej i stworzyć ruch społeczny skupiający pacjentów onkologicznych, zarówno kobiety jak i mężczyzn, a także wszystkich, dla których znacząca jest sytuacja polskiej onkologii. Polskie Amazonki Ruch Społeczny to platforma szerokiego dialogu i współpracy, której celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na standard diagnostyki, leczenia i rehabilitacji wszystkich rodzajów nowotworów. Do tej pory inicjowaliśmy i wspieraliśmy akcje społeczne, profilaktyczne oraz edukacyjne związane z rakiem piersi, jajnika, skóry, wątroby oraz nerek i płuc. Łączymy edukację z możliwością realnego zadbania o swoje zdrowie ułatwiając dostęp do określonych badań profilaktycznych i konsultacji medycznych. Wierzymy, że wiedza i doświadczenia każdej osoby, która mierzy się z chorobą są cennym drogowskazem wyznaczającym kierunek naszej działalności.

Wspieramy chorych i ich bliskich, ułatwiamy dostęp do badań i konsultacji medycznych, wywieramy wpływ na standard diagnostyki, leczenia i rehabilitacji onkologii w Polsce. Razem robimy więcej! Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.