Centrum Kryzysowe

Centrum Kryzysowe, www.centrumkryzysowe.org.pl to unikalna platforma internetowa stworzona przez PARS, by prowadzić pacjentów onkologicznych i ich bliskich przez wszystkie etapy leczenia choroby nowotworowej.

Na stronie Centrum Kryzysowe  znajdziesz aktualną wiedzę na temat poszczególnych nowotworów, przedstawioną w formie interaktywnych „ścieżek pacjenta”, zbudowanych z merytorycznych tekstów i materiałów wideo. Każda ścieżka omawia krok po kroku wszystkie etapy i aspekty choroby takie jak:

  • diagnostyka – wyjaśniamy jakie objawy powinny zaniepokoić, jakie badania trzeba wykonać by potwierdzić chorobę, jak sprawdzić stopień jej zaawansowania;
  • wybór ośrodka leczącego – na stronach Centrum Kryzysowego znajdują się mapy z listami ośrodków, które specjalizują się w leczeniu danego nowotworu. Pomagamy pacjentom trafić tam, gdzie jest odpowiednie zaplecze diagnostyczne, doświadczony personel, stosuje się aktualne standardy leczenia;
  • metody leczenia danego nowotworu – w jasny i zrozumiały sposób przedstawiamy wszystkie dostępne możliwości leczenia poszczególnych nowotworów, uwzględniając ich podtypy, stopnie zaawansowania, wznowę. Informujemy jakie leki można zastosować w ramach refundacji NFZ i nie tylko;
  • opieka paliatywna – wyjaśniamy co mieści się pod tym pojęciem, jak ją uzyskać, gdzie znaleźć ośrodek;
  • możliwość uzyskania wsparcia psychologicznego i socjalnego – publikujemy informacje o możliwościach skorzystania z pomocy psychologicznej i socjalnej.

Treści publikowane na Centrum Kryzysowym powstają we współpracy z lekarzami onkologami i są autoryzowane przez rady naukowe złożone z wybitnych naukowców. Aktualizujemy je na bieżąco!

INFOLINIA Centrum Kryzysowego: 22 105 55 30 – dzwoniąc pod ten numer możesz otrzymać pomoc i wsparcie. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-19:00. Osoby w niej pracujące mają przygotowanie psychologiczne. Do zespołu Infolinii Centrum Kryzysowego dołączył koordynator onkologiczny! Można się z nim skontaktować od wtorku do czwartku w godz. 17.00-20.00, dzwoniąc na numer naszej infolinii 22 105 55 30 i wybrać 2.

Obecnie na stronie Centrum Kryzysowe można znaleźć ścieżki leczenia: 

Z czasem znajdą się tam informacje dotyczące wszystkich chorób onkologicznych, na które chorują osoby dorosłe, według rejestru nowotworów.

Centrum Kryzysowe ma za zadanie:

  • prowadzić pacjentów i ich bliskich przez kolejne etapy choroby,
  • zmniejszać poczucie zagubienia w systemie opieki zdrowotnej,
  • popularyzować obowiązujące standardy leczenia,
  • pomóc w dotarciu do sprawdzonego ośrodka leczącego,
  • pomóc w uzyskaniu wsparcia psychologicznego i socjalnego.

Odwiedź stronę https://centrumkryzysowe.org.pl/ aby otrzymać najważniejsze informacje dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich!