Apetyt na życie

Polskie Amazonki Ruch Społeczny od lat działają na rzecz profilaktyki onkologicznej. Edukacja to pierwszy krok w walce o zdrowie, kolejny to regularne wykonywanie badań profilaktycznych. Właśnie dlatego 4 lutego 2013 roku wystartowała kampania „Apetyt na życie”. Jej celem było promowanie wiedzy na temat zagrażających życiu nowotworów, zachęcanie do kontroli stanu zdrowia oraz zdrowego trybu życia.

„Dosyć gadania, czas na badania!” to hasło kampanii. Zgodnie z jego ideą Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny z całych sił zachęcało do wykonywania badań. W rocznicę startu kampanii czyli 4 lutego 2014 roku w Światowy Dzień Walki z Rakiem Stowarzyszenie uruchomiło pierwsze otwarte gabinety specjalistyczne, w których warszawiacy mogli skorzystać ze specjalistycznych badań i porad.

Ciepłe przyjęcie i ogromne zainteresowanie projektem otwartych gabinetów sprawiły, że niespełna dwa miesiące później ruszyła Poradnia z Apetytem na życie, stworzona wraz z Lecznicą Onkologiczną Onkolmed. To stały punkt na mapie Warszawy, w którym można było wykonać specjalistyczne badania profilaktyczne i zasięgnąć porad lekarzy.

Dziękujemy Przychodni Onkolmed za współpracę, która trwała ponad 6 lat – staraliśmy się, aby Pacjenci mieli ułatwiony dostęp do badań. To był dobry czas!

Zapraszamy Was do naszej zakładki ”Poradnia” – gdzie znajdziecie nowe informacje o profilaktyce, możliwościach w dbaniu o siebie. 

Jeśli wiecie o przychodniach, które możecie polecić Pacjentom onkologicznym – zachęcamy do kontaktu: biuro@ruchspoleczny.org.pl