Zapraszamy na drugi odcinek podcastu „Życie z plusem”!

Jak to jest, gdy niemożliwe nie istnieje? O tym m.in. opowiemy w drugim odcinku podcastu „ŻYCIE Z PLUSEM” stowarzyszenia PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Na co dzień dajemy wiedzę i wsparcie osobom, które przechodzą przez raka i ich bliskim. Tworzymy platformę Centrum Kryzysowe – www.centrumkryzysowe.org.pl – która krok po kroku pomaga przejść przez doświadczenie choroby nowotworowej. Promujemy ją hasłem „Plaster na raka”. I to właśnie hasło zainspirowało nas także do stworzenia podcastu: „ŻYCIE Z PLUSEM”

Chcemy pokazać, że diagnoza „rak” nie jest końcem, ale początkiem nowego rozdziału, na który możesz mieć wpływ. Pragniemy, by ten podcast był plastrem na zniechęcenie i poczucie zagubienia. Dlatego zapraszamy inspirujących gości i rozmawiamy o „ŻYCIU Z PLUSEM” – o tym, co daje siłę, energię i chęć, aby odnaleźć swoje plusy, niezależnie od tego, w jakiej jesteśmy sytuacji.

Gościem drugiego odcinka jest Grzegorz Rakowiecki, który diagnozę szpiczaka mnogiego dostał „w prezencie” na 60. urodziny.

„Zakładałem, że będzie to najłagodniejsza wersja, życie pokazało trochę inaczej”, przyznaje, jednocześnie obalając stereotyp o tym, że chory na raka powinien być „łysy, zmartwiony i leżący w łóżku”. „To nie jest do końca prawda”, twierdzi. Dla niego plastrem na raka jest pasja, która zapełnia czas. Na badania kliniczne do Poznania z Borów Tucholskich potrafi przyjechać rowerem. Często podkreśla, że jest „zdrowy na szpiczaka” i że „niemożliwe nie istnieje”.

Podcast znajdziesz na kanale PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny na Youtube i na Spotify.

Każdy może znaleźć swój plaster na raka i swój sposób na życie z plusem!