Webinar dla pacjentów hematologicznych 

21 listopada o godzinie 18.00 zapraszamy na webinar dla pacjentów hematologicznych.

Link do zapisów: https://hemato-szczep.getresponsepages.com/

W programie:

18.00-19.00  lek. Justyna Ledwoch

Kiedy i jakie szczepienia dla pacjentów hematologicznych?

Leczenie i profilaktyka infekcji są kluczowe dla pacjentów hematologicznych. Podczas tego spotkania porozmawiamy o praktycznych aspektach szczepień, jakie szczepienia trzeba zastosować dla poszczególnych grup pacjentów i kiedy to robić? Porozmawiamy także o tym jak dbać o swoją odporność. Będzie można także zadać swoje pytanie!

Justyna Ledwoch, lekarka ze specjalizacją z medycyny rodzinnej, Przewodnicząca Sekcji Rekomendacji i Wytycznych Polskiego Towarzystwa Medycy Rodzinnej (PTMR). Zainteresowania zawodowe: schorzenia cywilizacyjne, działania prewencyjnie w medycynie, medycyna stylu życia.

19.00-20.00 Elżbieta Majewska i Magda Knefel, PARS

Czy można się uodpornić na stres?

Czy można uodpornić się na stres? I czy warto? Fizjologiczne następstwa stresu same w sobie nie są szkodliwe, a stres tak naprawdę jest dla nas ważnym mechanizmem reagowania na zagrożenia. Stres jest dla nas problemem, ponieważ jest wyzwalany wiele razy dziennie przez wiele bodźców, a fizjologiczne następstwa spowodowane „reakcją stresową” nie są rozładowywane, tylko kumulują się. Można wyćwiczyć się w tym aby łatwiej przechodzić przez stres i tym właśnie zajmiemy się podczas tego warsztatu.

Projekt zrealizowany został dzięki wsparciu GSK