Startujemy z podcastem „Życie z plusem”

Zapraszamy na pierwszy odcinek podcastu „ŻYCIE Z PLUSEM” stowarzyszenia PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Na co dzień dajemy wiedzę i wsparcie osobom, które przechodzą przez raka i ich bliskim. Tworzymy platformę Centrum Kryzysowe – www.centrumkryzysowe.org.pl – która krok po kroku pomaga przejść przez doświadczenie choroby nowotworowej. Promujemy ją hasłem „Plaster na raka” tak jak nasza nowa kampania. I to właśnie hasło zainspirowało nas także do stworzenia podcastu: „ŻYCIE Z PLUSEM”

Chcemy pokazać, że diagnoza „rak” nie jest końcem, ale początkiem nowego rozdziału, na który możesz mieć wpływ. Pragniemy, by ten podcast był plastrem na zniechęcenie i poczucie zagubienia. Dlatego zapraszamy inspirujących gości i rozmawiamy o „ŻYCIU Z PLUSEM” – o tym, co daje siłę, energię i chęć, aby odnaleźć swoje plusy, niezależnie od tego, w jakiej jesteśmy sytuacji.

Gościem pierwszego odcinka jest Elżbieta Kozik, założycielka i inspiratorka PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny. 28 lat temu Ela zmierzyła się z diagnozą raka piersi, która wówczas brzmiała jak wyrok. „Najtrudniejsze było poradzić sobie z własnym umysłem”, mówi. „Bałam się powiedzieć bliskim, bałam się, że się załamię”, dodaje. Gdy zdobyła się na wyznanie prawdy, usłyszała od mamy: „Nancy Reagan dała radę, a ty nie dasz?”.

Dała. Pokonała chorobę, wróciła do normalności i dziś mówi, że od 28 lat żyje z plusem. Jakie wspomnienie wywołuje jej uśmiech, co ją nakręca, a co zniechęca? Jak sobie radzi z trudnymi doświadczeniami? Jak szuka pozytywów w życiu? O tym m.in. rozmawiamy w naszym podcaście. Naszego gościa pytamy też o to, jak sprawić, by dany dzień był trochę milszy, lepszy, z plusem. Czasem wystarczy drobna przyjemność…

Podcast znajdziesz na Spotify i na kanale PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny na YouTube.

Każdy może znaleźć swój plaster na raka i swój sposób na życie z plusem!