„Pytania i odpowiedzi” dla pacjentów z nowotworami głowy i szyi 

 

Z okazji międzynarodowego Tygodnia Budowania Świadomości na temat nowotworów głowy i szyi Make Sense Campaign zapraszamy 28.09.2023 r. o godzinie 14.00 na webinar „Pytania i odpowiedzi” dla pacjentów z nowotworami głowy i szyi i ich bliskich.  

Naszym gościem będzie wybitny specjalista w zakresie otolaryngologii oraz chirurgii głowy i szyi, Prof. Wojciech Golusiński, Kierownik Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz pacjentka Ida Latkowska, która zachorowała na nowotwór krtani. 

W drugiej części spotkania zajmiemy się jak można pomóc sobie, aby odnaleźć się w zmianach, które niesie choroba.

Link do zapisów: https://nowotwory-gowyiszyi.getresponsepages.com/

W programie:

13.00-14.00 – Sesja pytań i odpowiedzi dla pacjentów z nowotworami głowy i szyi – odpowiada wybitny specjalista w zakresie otolaryngologii oraz chirurgii głowy i szyi, Prof. Wojciech Golusiński, Kierownik Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Nasz webinar to wspaniała okazja, aby zadać pytanie Panu Profesorowi i rozwiać swoje wątpliwości dotyczące tego tematu. Dowiedz się więcej na temat tego co jest ważne dla Twojego zdrowia, zadaj pytanie Panu Profesorowi na webinarze lub wyślij do nas wcześniej na nasz adres mailowy biuro@ruchspoleczny.org.pl.

Naszym gościem będzie także Ida Latkowska, która podzieli się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z nowotworem złośliwym krtani. Ida przeszła całkowite usunięcie krtani, mówi dzięki protezie głosowej, 1,5 roku po operacji powróciła do aktywności zawodowej. Ida także jest do naszej dyspozycji i będzie odpowiadać na Wasze pytania!

14.00-15.00 – Porozmawiamy o tym jak odnaleźć się w zmianach, które niesie choroba. Wiemy, że nowotwór obszaru głowy i szyi niesie za sobą dużo stresu, wyzwań i emocji. Jak radzić sobie ze zmianą sytuacji i na czym warto skupić swoją uwagę? Na co masz wpływ i od czego możesz zacząć? Podczas spotkania odpowiemy na te pytania i pokażemy praktyczne ćwiczenia, które pomogą ci wzmacniać się i zadbać o swój dobrostan psychiczny w trakcie choroby.

O tematyce nowotworów głowy i szyi możesz przeczytać również w naszej kampanii Rób to z Głową oraz w stworzonym w ramach kampanii poradniku, który przekazuje najważniejsze informacje o tego typu nowotworach oraz niesie dużo wskazówek i wsparcia. Raz w roku jest organizowana również międzynarodowa kampania Make Sense, której współtwórcą jest gość naszego webinaru – Prof. Wojciech Golusiński.

Projekt zrealizowany został dzięki wsparciu MSD Polska