Centrum Kryzysowe

Centrum Kryzysowe, www.centrumkryzysowe.org.pl to platforma internetowa, która prowadzi za rękę pacjentów onkologicznych i ich bliskich podczas diagnozy i leczenia. Sprawdź jakie wsparcie możesz uzyskać.

Centrum Kryzysowe to platforma internetowa, gdzie w tej chwili można znaleźć rzetelne i wiarygodne informacje dotyczące 3 obszarów onkologicznych – raka piersi, raka płuca i raka jajnika. Dlaczego akurat te? Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet, rak płuca – najczęściej diagnozowanym u mężczyzn, a rak jajnika bardzo podstępnym, bo długo nie dającym żadnych niepokojących objawów, a przez to diagnozowanym w zaawansowanym stadium.

Na stronie www.centrumkryzysowe.org.pl można znaleźć bardzo praktyczne informacje dotyczące:

diagnostyki nowotworu (jakie objawy powinny zaniepokoić, jakie badania trzeba wykonać, które zleci lekarz)

leczenia nowotworu (dla każdego podtypu i w zależności od stopnia zaawansowania – od czego zaczyna się leczenie, jakie są jego poszczególne etapy, jakie leki są stosowane)

ośrodków onkologicznych – na stronie znajduje się mapa z listą ośrodków, które specjalizują się w leczeniu danego typu raka. To bardzo ważne, aby trafić tam, gdzie jest odpowiednie zaplecze diagnostyczne, a personel medyczny ma największe doświadczenie. Można wyszukać placówki np. po liczbie wykonywanych operacji.

Można zadzwonić także na specjalną infolinię pod numerem telefonu 22 105 55 30, gdzie pacjenci mogą otrzymać pomoc i wsparcie. Można z niej korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-19:00. Osoby obsługujące infolinię mają przygotowanie psychologiczne.

Centrum Kryzysowe jest na bieżąco aktualizowane, aby informacje były zgodne z najnowszą wiedzą medyczną. Zostanie w tym roku rozbudowane o 3 kolejne nowotwory – raka jelita grubego, raka skóry i nowotwory hematoonkologiczne.

Odwiedź stronę https://centrumkryzysowe.org.pl/ aby otrzymać najważniejsze informacje dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich.