X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

Trudności to coś normalnego w naszym życiu, były, są i będą się pojawiać, natomiast my możemy sobie radzić z nimi lepiej lub gorzej. Możemy się tego nauczyć. W przypadku trudności najlepsza jest konfrontacja, oczywiście to może być trudne, ale jak długo uciekasz przed trudnością, ignorujesz ją, udajesz, że jej nie ma – tak długo odczuwasz lęk, obawę, dyskomfort i zamartwiasz się.

Na początek warto sobie zadać pytanie, czym jest dla mnie trudność? Katastrofą, dopustem, pechem czy może wyzwaniem, kwestią do rozwiązania?

Twoja odpowiedź warunkuje Twój sposób radzenia sobie lub nie radzenia z trudnością. Osoby, które myślą o trudnościach jako o problemie do rozwiązania lub wyzwaniu dużo lepiej radzą sobie z pokonywaniem trudności. Zastanów się więc, czym jest dla Ciebie trudność?

Gdy przechodzisz przez trudności dużą pomocą może być stosowanie technik uważności. Poprzez trening umysłu - praktykowanie prostych technik oddechowych i wzmocnienie świadomości ciała - uczysz się radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i własnymi myślami. Trening uważności sprawia, że możesz uzyskać dostęp do własnych wewnętrznych zasobów i zaczynasz bardziej świadomie odpowiadać na wyzwania związane z chorobą. 

 

Obejrzyj film i dowiedz się, jak rozwijać w sobie nastawienie, które będzie wspierać Cię w radzeniu sobie z trudnościami:

 

 

 

W radzeniu sobie z trudnościami pomocne jest to ćwiczenie:

 

 

W tym filmie proponujemy Ci jeden ze sposobów na spotkanie z trudnościami i na zmierzenie się z nimi:

 

 

W radzeniu sobie z trudnościami pomocne jest również to ćwiczenie:

 

 

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej obejrzyj nagranie z wcześniejszego webinaru na temat dbania o siebie:

 

Webinar o trudnościach:

Trzymamy kciuki za Ciebie, zachęcamy do odwagi w szczerych rozmowach ze sobą.

 


 

nvlajhflehflads