X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

Diagnostyka Foundation Medicine jest już dostępna w Polsce. Umożliwia ona przeprowadzenie wszechstronnego profilowania genomowego u chorych na nowotwory, które pozwala na dopasowanie odpowiednich celowanych terapii, także będących w fazie badań klinicznych.

Roche i Foundation Medicine współpracują razem, aby zapewnić i umożliwić kompleksowe profilowanie genomowe pacjentom onkologicznym na całym świecie. Profilowanie to może pomóc pacjentowi i lekarzowi w znalezieniu możliwych opcji terapeutycznych personalizując ścieżkę leczenia. 

Nowotwór powstaje w wyniku zmian w DNA, zwanych mutacjami, które wpływają na sposób funkcjonowania i wzrost komórek. Wiedza na temat mutacji może pomóc Tobie i lekarzowi w znalezieniu możliwych opcji terapeutycznych, personalizując ścieżkę leczenia. Kompleksowe profilowanie genomowe w jednym badaniu wykrywa mutacje związane z powstawaniem i rozwojem nowotworów.

Jeśli w DNA komórek nowotworowych zostaną wykryte pewne mutacje, lekarz moze byc w stanie zaproponować bardziej precyzyjne leczenie. Istnieją również przypadki pajentów, u których nie wykrywa sie mutacji. Brak zidentyfikowanych zmian jest także cennym wynikiem, ułatwiającym lekarzom podjęcie decyzji terapeutycznych.

Poniżej można elektroniczną wersję najnowszej broszury edukacyjnej dla pacjentów w tym temacie:

/upload/dokumenty/rochefmibroszuradlapacjentow.pdf

Więcej na:

https://www.roche.pl/pl/media0/biuro-prasowe0/roche-w-polsce/foundation-medicine--wkraczamy-w-wymiar-onkologii-precyzyjnej.html