Motyle pod ochroną
Każdego roku w Polsce przybywa ok. 3,5 tys. chorych na raka tarczycy. Brak ogólnodostępnych informacji oraz stowarzyszeń, które otoczyłyby wsparciem osoby chore, skłonił stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny do stworzenia pierwszej w Polsce kampanii społeczno-edukacyjnej „Motyle pod ochroną” dedykowanej pacjentom z rakiem tarczycy.
„To inicjatywa, która dostarczy rzetelnych informacji na temat raka tarczycy, metod leczenia i badań kontrolnych. Chcemy w ten sposób poprawić komfort życia pacjentów, którzy w momencie diagnozy stają w bardzo trudnej sytuacji. Wieloletnie doświadczenie i spotkania z pacjentami pokazały nam, że praktyczna wiedza o tym, jak wygląda terapia w raku tarczycy, jakie są jej konsekwencje oraz na co pacjent powinien się przygotować jest znaczącym wsparciem. Chcemy sprawić, by wiedza na ten temat była powszechnie dostępna i zgromadzona w jednym miejscu” – wyjaśnia cele kampanii Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.
Tarczyca przypomina kształtem motyla. Zaś międzynarodowym symbolem wsparcia dla raka tarczycy jest wstążka w kolorach turkusu, granatu i różu. Z połączenia tych dwóch elementów powstał symbol kampanii „Motyle pod ochroną”.
Więcej o kampanii ''Motyle pod ochroną'' na kolejnych podstronach:
- Rak rdzeniasty tarczycy - ruchspoleczny.org.pl/kampanie/motyle_pod_ochrona-31/rak_rdzeniasty_tarczycy_-202.html
- Wrzesień - Miesiąc Budowania Świadomości o Raku Tarczycy - ruchspoleczny.org.pl/kampanie/motyle_pod_ochrona-31/wrzesien__miesiac_budowania_swiadomosci_o_raku_tarczycy-151.html
- Lista ośrodków medycznych - https://ruchspoleczny.org.pl/kampanie/motyle_pod_ochrona-31/lista_osrodkow_medycznych-17.html
- Pytania i odpowiedzi - ruchspoleczny.org.pl/kampanie/motyle_pod_ochrona-31/pytania_i_odpowiedzi-18.html
- Historie pacjentów - ruchspoleczny.org.pl/kampanie/motyle_pod_ochrona-31/historie_pacjentow-101.html