X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

Hamuj Raka. Daj szansę płucom! Edycja 2021

Raka płuca można zahamować.
Rusza kolejna edycja kampanii „Hamuj raka! Daj szansę płucom!”

Sytuacja pacjentów z rakiem płuca nie jest nam obojętna. Dlatego od 2017 roku, razem ze Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin, a także przy wsparciu ekspertów z zakresu onkologii: prof. Joanny Chorostowskiej-Wynimko, prof. Macieja Krzakowskiego, prof. Tadeusza Orłowskiego oraz prof. Dariusza Kowalskiego – realizujemy kampanię „Hamuj raka! Daj szansę płucom!”, a 24 listopada 2021 zainaugurowaliśmy jej kolejną edycję!!

Podczas konferencji prasowej przedstawiliśmy wspólnie wypracowanych 9 postulatów dalszych zmian w zakresie profilaktyki pierwotnej i wtórnej, a także diagnostyki i leczenia raka płuca. Ich wdrożenie może pomóc spełnić ambitne cele kampanii „Hamuj raka! Daj szansę płucom!”, czyli:

  • zmniejszenie liczby zachorowań oraz
  • dwukrotne zwiększenie wskaźnika przeżyć 5-letnich.

Ostatnie lata pokazały, że nasze dotychczasowe działania odniosły skutek i przyczyniły się do osiągnięcia postępów m.in. w obszarze profilaktyki, jak i procesie diagnostyki oraz leczenia chorych z rakiem płuca w Polsce. Jednak nie spoczywamy na laurach i chcemy zrobić jeszcze więcej dla tej grupy osób, aby nie tylko wydłużyć przeżycia pacjentów, ale też dać im szansę na wyleczenie! Jesteśmy pewni, że razem możemy zahamować raka!

Zapraszamy Was do obejrzenia nagrania ze spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=SDUdC2QhRH4

 

Hamuj Raka! Daj Szansę Płucom!

POSTULATY 2021:

Postulaty w wersji pdf dostępne do pobrania tutaj
 
Informacja prasowa dostępna na stronie internetowej oraz w wersji pdf
 
Zapraszamy do zapoznaia się z poprzednimi odsłonami kampanii "Hamuj raka! daj sznsę płucom! 
https://www.ruchspoleczny.org.pl/kampanie/hamuj_raka_daj_szanse_plucom-103/hamuj_raka_daj_szanse_plucom_wczesniejsze_edycje-391.html