X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494
Kampanie >> Filtry Zdrowia

Mam świadomość raka nerki,

czyli kampania edukacyjna Filtry Zdrowia

 

Stosunkowo rzadki, chociaż o stale wzrastającym wskaźniku występowania, bezobjawowy we wczesnym stadium, wyniszczający cały organizm – rak nerkowokomórkowy. Czym jest, jak go zdiagnozować i jak leczyć? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukać można w organizowanej przez stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny kampanii edukacyjnej Filtry Zdrowia.

 

Kampania „Filtry Zdrowia”

Nerki są istotnymi dla życia ludzkiego organami filtrującymi. Są odpowiedzialne m.in. za wydalanie toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, regulację zasolenia i nawodnienia organizmu, jak i produkcję hormonów. Nowotwór nerki  stanowi zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Niestety w dalszym ciągu wiedza na temat przyczyn występowania nowotworów nerki jest niewystarczająca, a wykrycie choroby najczęściej jest zupełnie przypadkowe! Z kolei, organizacje skupiające pacjentów wskazują na ogromny deficyt wiedzy dot. raka nerki wśród samych pacjentów, co wywołuje dodatkowy lęk o życie i zdrowie pacjenta.

 

Dlatego też celem kampanii „Filtry Zdrowia” jest zarówno edukacja o profilaktyce raka nerki i sposobach jego diagnozowania skierowana do społeczeństwa, jak też informacja o leczeniu skupiona na potrzebach osób chorych.  W ramach kampanii tworzony jest m.in. przystępny poradnik będący kompendium wiedzy o raku nerki oraz specjalna zakładka o raku nerki, która zawiera m.in. informacje o epidemiologii raka nerkowokomórkowego, jego rodzajach oraz przyczynach. Kampania rozpoczęła się  pilotażowym spotkaniem dla pacjentów oraz ich rodzin z udziałem lekarza onkologa i psychoonkologa oraz innych pacjentów w Centrum Onkologii w Warszawie 30 maja 2016 r.  

 

 

 

O raku nerki więcej informacji tutaj

Wszystkich chorych oraz ich bliskich zachęcamy do dołączenia do społeczności na Facebook-u "Rak Nerki":

https://www.facebook.com/wspierajmysie/