Sesja pytań i odpowiedzi dla pacjentów hematologicznych – Prof. dr hab. n. med. Tomasz Wróbel

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinaru „Pytania i odpowiedzi” dla pacjentów hematoonkologicznych z udziałem wybitnego hematologa prof. dr hab. n. med. Tomasza Wróbla, kierownika Katedry i Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W drugiej części spotkania rozmawiamy o tym jak nabyć umiejętności w praktykowaniu ukojenia, odpuszczenia i spokoju. W trakcie webinaru można było zadać pytanie Panu Profesorowi, rozwiać swoje wątpliwości z dziedziny hematoonkologii, a także poznać lepiej ważne procesy zachodzące w organizmie podczas choroby.

Ukojenie, odpuszczenie, spokój – czy i jak można to sobie dać? – Elżbieta Majewska, coach kryzysowy i Magda Knefel, trenerka mindfulness, Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Uczucie spokoju to jeden ze stanów umysłu, który stanowi o naszej odporności psychicznej i poczuciu wewnętrznej mocy. Dobra wiadomość jest taka, że możemy wzmacniać swoje umiejętności w praktykowaniu ukojenia, odpuszczenia i spokoju właśnie! A z tego miejsca łatwiej jest podejmować ważne decyzje i przechodzić przez kolejne etapy leczenia. Podczas tego spotkania podpowiadamy jak zająć się tym w praktyce.

Spotkanie organizowane jest przez PARS – Polskie Amazonki – Ruch Społeczny w ramach wspólnych działań #HematoKoalicja z Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec, Onkocafe, Alivia oraz we współpracy z Fundacja Pokonaj Chłoniaka.