Wiem Więcej – diagnostyka genetyczna

Stowarzyszenie PARS (Polskie Amazonki Ruch Społeczny) oraz ON-KO Ogólnopolskie Stowarzyszenie Koordynatorów Opieki Onkologicznej zapraszają na cykl szkoleń WIEM WIĘCEJ: DIAGNOSTYKA GENETYCZNA.

Koordynator onkologiczny to osoba, która jest przewodnikiem pacjenta po systemie opieki zdrowotnej. Pełni funkcję informacyjną, edukacyjną, jest łącznikiem między lekarzem a pacjentem.

Zapraszamy na szkolenia o nowoczesnej diagnostyce specjalnie dla Was – koordynatorów pacjenta onkologicznego:

https://zapisy-webinary-koordynatorzy.getresponsepages.com/

W spotkaniach wezmą udział eksperci praktycy. Wspólnie z waszą Prezes Elizą Działach zaplanowaliśmy 3 spotkania, które będą się składać z dwóch części – pierwsza merytoryczna o diagnostyce, a druga o tym, jak możecie przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu i jak, z troską o siebie, rozmawiać z pacjentami, którzy przeżywają duży stres:

18.12.2023, w godz. 18.00-20.00 z przerwą.

Link do zapisów: https://webinar-ko2.getresponsepages.com/

Diagnostyka raka płuca

Aktualne możliwości diagnostyczne w raku płuca – doświadczenia własne dr n. med. Katarzyna Seliga Narodowy Instytut Onkologii – PIB w Warszawie (30 minut)

Biopsja płynna (ctDNA) szansa czy wyzwanie w raku płuca dr hab. n. med. Małgorzata Oczko-Wojciechowska Narodowy Instytut Onkologii – PIB Gliwice (30minut)

Magdalena Knefel i Elżbieta Majewska – Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu i jak, z troską o siebie, rozmawiać z pacjentami, którzy przeżywają duży stres, część 2.


19.12.2023, w godz. 18.00-21.00 z przerwami

 Link do zapisów: https://webinar-ko1.getresponsepages.com/

Zastosowanie technik biologii molekularnej w diagnostyce onkologicznej 

Kompleksowe profilowanie genetyczne – zaawansowana diagnostyka w dobie aktualnej wiedzy dr n. med. Katarzyna Seliga Narodowy Instytut Onkologii – PIB w Warszawie (30 minut)

Przyszłość badań genetycznych w dobie automatyzacji dr n. med. Andrzej Tysarowski Narodowy Instytut Onkologii – PIB w Warszawie (30minut)

Współczesna diagnostyka genetyczna w chorobach hematoonkologicznych dr hab.n. med. Artur Kowalik Świętokrzyskie Centrum Onkologii (30 minut)

Magdalena Knefel i Elżbieta Majewska – Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu i jak, z troską o siebie, rozmawiać z pacjentami, którzy przeżywają duży stres, część 2.


20.12.2023, w godz. 18.00-21.00 z przerwami

Link do zapisów: https://webinar-ko3.getresponsepages.com/

Nowotwory BRCA-zależne

Nowotwory BRCA-zależne – rola patologa w opiece nad pacjentem dr n. med Michał Pyzlak Instytut Matki i Dziecka, Centrum Diagnostyki Patomorfologicznej (40minut)

Diagnostyka genetyczna nowotworów BRCA-zależnych dr n. med. Andrzej Tysarowski

Narodowy Instytut Onkologii – PIB w Warszawie (40minut)

Finansowanie badań i leczenie onkologiczne w kompleksowej opiece onkologicznej świadczeniobiorców z nowotworami BRCA-zależnymi mgr inż. Magdalena Sakowicz Narodowy Instytut Onkologii – PIB w Warszawie (15 minut)

Magdalena Knefel i Elżbieta Majewska – Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu i jak, z troską o siebie, rozmawiać z pacjentami, którzy przeżywają duży stres, część 3.


Eliza Działach – prezes ON-KO OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE KOORDYNATORÓW OPIEKI ONKOLOGICZNEJ

Elżbieta Majewska – współautorka Programu radzenia sobie ze stresem dla pacjentów onkologicznych i bliskich „Zdrowiej”, coach kryzysowy, członek zarządu PARS – Polskie Amazonki Ruch Społeczny

Magdalena Knefel – współautorka Programu „Zdrowiej”, trenerka programu redukcji stresu w oparciu o uważność (mindfulness), członek zarządu PARS – Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Nie mogłeś/aś uczestniczyć w szkoleniach? Napisz do nas biuro@ruchspoleczny.org.pl wyślemy Ci nagranie!

Poniżej możesz również pobrać broszurę, w której znajdują się najważniejsze informacje o nowoczesnej diagnostyce zebrane na bazie 3 webinarów przeprowadzonych z udziałem ekspertów diagnostycznych w grudniu 2023 roku przez stowarzyszenie PARS – Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Informacje zebrała dr Katarzyna Seliga z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie.Projekt zrealizowany został dzięki wsparciu AstraZeneca Pharma Poland