Webinar dla pacjentów z rakiem płuca i ich bliskich!

Serdecznie zapraszamy na nową serię webinarów dla pacjentów z rakiem płuca i ich bliskich. Diagnostyka i leczenie raka płuca bardzo się zmienia, zadaj pytanie i dowiedz się jak powinna wyglądać optymalna ścieżka postępowania w Twoim przypadku!

Na pierwszym spotkaniu porozmawiamy o optymalnym leczeniu, dowiemy się też na co trzeba się przygotować i co warto wiedzieć o chorobie. Jak zwykle nie zabraknie części dotyczącej wsparcia psychologicznego, tym razem skupimy się m.in. na roli jaką pełni nastawienie w procesie leczenia. 

Udział jest bezpłatny, link do zapisów: https://bit.ly/3icAp5x

Naszym pierwszym gościem będzie prof. dr hab. n. med. Prof. dr hab. n. med. Joanna Chorostowska-Wynimko, kierowniczka Zakładu Genetyki i Immunologii Klinicznej, pracowniczka naukowa Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, Sekretarz Generalna Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc (ERS), wieloletnia członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

Dołącz do nas w czwartek, 24 marca w godzinach 18.00 – 20.00.

Udział jest bezpłatny, link do zapisów: https://bit.ly/3icAp5x

W programie:

  • 18:00 – 19:00 – Leczenie raka płuca. Sesja pytań i odpowiedzi – odpowiada Prof. dr hab. n. med. Joanna Chorostowska-Wynimko, kierowniczka Zakładu Genetyki i Immunologii Klinicznej, pracowniczka naukowa Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Dowiedz się więcej o optymalnym leczeniu raka płuca. Jeżeli masz pytanie do Pani Profesor dotyczące choroby lub/i leczenia – wyślij je do nas wcześniej na biuro@ruchspoleczny.org.pl lub zadaj bezpośrednio podczas spotkania.
  • 19:00 – 20:00 – Jak wypracować nastawienie które wspiera w chorobie? – Elżbieta Majewska, coach kryzysowy i Magda Knefel, trenerka mindfulness, Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Podczas choroby jest wiele sytuacji na które nie mamy wpływu i dlatego zawsze warto pamiętać że to na co masz wpływ to Twój własny sposób myślenia. Twoje nastawienie oddziaływuje na Twoje wybory, samopoczucie i zachowania. Każdy z nas może nauczyć się nauczyć takiego sposobu myślenia, który wspiera i wzmacnia, tak abyśmy mogli jak najlżej przechodzić przez proces leczenia. Tym właśnie zajmiemy się w tej części spotkania. 

Pamiętajcie też, że swoje pytania możecie wysłać na nasz adres mailowy biuro@ruchspoleczny.org.pl lub zapytać bezpośrednio podczas spotkania.

Dlaczego warto wziąć udział ?

W trakcie leczenia możesz bardzo dużo dla siebie zrobić – zdobywając wiedzę na temat leczenia, wzmacniając odporność psychiczną oraz rozwijając umiejętności radzenia sobie ze stresem. Nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz jak pomóc bliskiej Ci osobie? Weź udział w naszym webinarze! Dołącz do grupy pacjentów oraz ich bliskich i uzyskaj potrzebne Ci informacje i wsparcie.

Udział jest bezpłatny, link do zapisów: https://bit.ly/3icAp5x

Spotkanie organizowane jest przez PARS – Polskie Amazonki – Ruch Społeczny.

Webinar powstał w kampanii Hamuj raka. Daj szansę płucom!