Webinar dla pacjentów z rakiem płuca i ich bliskich

„Rak płuca – co warto wiedzieć? Sesja pytań i odpowiedzi” – to temat naszego webinaru, który odbędzie się 26 września, w godz. 18:00-20:00. Naszym gościem będzie dr n. med. Katarzyna Stencel, specjalista Onkologii Klinicznej, adiunkt w Katedrze i Klinice Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, asystent na Oddziale Chemioterapii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, wykładowca Studium Podyplomowego Badań Klinicznych i Biomedycznych Badań Naukowych. W drugiej części spotkania opowiemy o sposobach, które pomogą w oswojeniu strachu oraz choroby.

Udział jest bezpłatny, link do zapisów: https://bit.ly/3dseKr7

Dołącz do nas w poniedziałek, 26 września w godzinach 18.00-20.00.

W programie:

18.00-19.00 – Rak płuca – co warto wiedzieć? Sesja pytań i odpowiedzi – odpowiada dr n. med. Katarzyna Stencel, specjalista Onkologii Klinicznej, adiunkt w Katedrze i Klinice Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, asystent na Oddziale Chemioterapii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, wykładowca Studium Podyplomowego Badań Klinicznych i Biomedycznych Badań Naukowych. Nasz webinar to wspaniała okazja, aby dowiedzieć się jak postępować na początku choroby, jak uzyskać właściwą diagnozę, gdzie się leczyć. To również świetny moment, aby zadać pytanie Pani Doktor i rozwiać swoje wątpliwości dotyczące powyższego tematu. Pytania możesz zadawać podczas webinaru lub wysłać je do nas wcześniej na nasz adres mailowy biuro@ruchspoleczny.org.pl

19.00- 20.00 – Oswajanie stresu i choroby – opowiadają Elżbieta Majewska, coach kryzysowy i Magda Knefel, trenerka mindfulness, Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Jak radzić sobie ze stresem w trakcie leczenia choroby onkologicznej? W jaki sposób można oswoić temat choroby? Podczas tego spotkania porozmawiamy o strachu, który nie jest łatwą emocją, ale dotyka każdego, o tym, jak wpływa na nasze samopoczucie i codzienne życie, o tym, czy można go całkiem usunąć lub oswoić. Porozmawiamy też o życiu z chorobą, o tym, co się zmienia, na co warto zwracać uwagę i co można zrobić dla siebie, by życie z chorobą było jak najlepsze.

Swoje pytania możecie wysłać na nasz adres mailowy biuro@ruchspoleczny.org.pl lub zapytać bezpośrednio podczas spotkania.

Dlaczego warto uczestniczyć w naszym webinarze?

W trakcie leczenia możesz bardzo dużo dla siebie zrobić – zdobywając wiedzę na temat leczenia, wzmacniając odporność psychiczną oraz rozwijając umiejętności radzenia sobie ze stresem. Nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz jak pomóc bliskiej Ci osobie? Weź udział w naszym webinarze! Dołącz do grupy pacjentów oraz ich bliskich i uzyskaj potrzebne Ci informacje i wsparcie.

Webinar powstał w ramach kampanii Hamuj raka. Daj szansę płucom!

Zajrzyj na naszą stronę i pobierz bezpłatny Przewodnik dla pacjenta, czyli jak powinna wyglądać właściwa ścieżka diagnostyczna, otwierająca drogę do leczenia wczesnego i zaawansowanego raka płuca.

Spotkanie organizowane jest przez PARS – Polskie Amazonki – Ruch Społeczny