Nowotwory krwi. Poradniki dla pacjentów hematoonkologicznych i ich bliskich

Przewlekła białaczka limfocytowa

Przewlekła białaczka limfocytowa jest zaliczana do chorób przewlekłych, ponieważ pomimo obecności nowotworu w organizmie człowieka można żyć przez wiele lat z niewielką liczbą objawów, nawet, gdy choroba została już rozpoznana. Niekiedy jednak dochodzi do przyspieszenia tempa powstawania komórek białaczkowych i pogorszenia przebiegu nowotworu.
Czego można spodziewać się po usłyszeniu diagnozy? Co jest brane pod uwagę jeśli chodzi o wybór leczenia? Jaki jest wpływ tego leczenia na codzienne życie? Jak zapobiegać infekcjom? Jak o siebie dbać w trakcie leczenia?
Te i inne pytania bardzo często zadają pacjenci w obliczu diagnozy. O odpowiedzi poprosiliśmy wybitną specjalistę hematologa i onkologa klinicznego Profesor Iwonę Hus. Zapraszamy Was do lektury rozmowy, podczas której formie pytań i rzetelnych odpowiedzi przedstawiamy krok po kroku co warto wiedzieć i jak najlepiej przygotować się do leczenia. Mamy nadzieję, że to wydanie będzie cennym źródłem informacji oraz inspiracji dla wszystkich pacjentów chorujących na przewlekłą białaczkę limfocytową. Poradnik do pobrania:

Przewlekła białaczka limfocytowa. Pytania i odpowiedzi. Rozmowa z Profesor Iwoną Hus

Chłoniak z komórek płaszcza i inne chłoniaki

Chłoniak to wyjątkowa choroba, dość podstępna i często nierozpoznawana jako nowotwór przez lekarzy rodzinnych, do których pacjenci zgłaszają się w pierwszej kolejności. Charakteryzuje się niekontrolowanym rozrostem komórek z układu chłonnego. Mogą to być rozrosty zarówno łagodne o powolnym przebiegu, ale z tendencją do nawrotowości lub agresywne, które wymagają szybkiej reakcji, wdrożenia diagnostyki i przede wszystkim leczenia.
Czego można spodziewać się po usłyszeniu diagnozy? Co jest brane pod uwagę jeśli chodzi o wybór leczenia? Jakie mogą być objawy w przypadku nawrotu? Jaki jest wpływ tego leczenia na codzienne życie? Jak zapobiegać infekcjom? Jak o siebie dbać w trakcie leczenia?
Te i inne pytania bardzo często zadają pacjenci w obliczu diagnozy chłoniaka z komórek płaszcza lub innego rodzaju chłoniaka. O odpowiedzi poprosiliśmy wybitną specjalistę hematologa Profesor Monikę Długosz-Danecką. Zapraszamy Was do lektury rozmowy, podczas której formie pytań i rzetelnych odpowiedzi przedstawiamy krok po kroku co warto wiedzieć i jak najlepiej przygotować się do leczenia. Poradnik do pobrania:

Chłoniak z komórek płaszcza i inne chłoniaki. Pytania i odpowiedzi. Rozmowa z Profesor Moniką Długosz-Danecką

Wydania powstały dzięki wsparciu: