Musimy porozmawiać o życiu z rakiem nerki

Światowy Dzień Walki z Rakiem Nerki przypada na czwartek 15 czerwca 2023 r

W tym roku kampania skupia się na znaczeniu przetrwania, a jej tematem będzie „Musimy porozmawiać o życiu z rakiem nerki”. Koncentruje się na znaczeniu dobrego odżywiania, radzeniu sobie ze skutkami ubocznymi leczenia, wartości wsparcia ze strony grup, rodziny i przyjaciół i nie tylko.

Jednym z wyzwań, przed którymi stoją pacjenci z rakiem nerki, jest utrzymanie jakości życia. Światowy Dzień Raka Nerki 2023 dzieli się doświadczeniami i wskazówkami pacjentów i opiekunów z całego świata, które pomagają wspierać dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Bez względu na wiek i stadium, musimy porozmawiać o życiu z rakiem nerki.

Global Kidney Cancer Summit 2023 IKCC „Expanding Partnerships for Patients Worldwide” Światowy szczyt poświęcony rakowi nerki 2023 w dniach 18-20 czerwca 2023 r. w Buenos Aires w Argentynie, w którym braliśmy udział, to  międzynarodowa konferencja na rzecz pacjentów z rakiem nerki, gdzie mamy możliwość wymieniać się doświadczeniami z organizacjami z całego świata.

Rozmawiałyśmy o możliwościach wcześniejszego wykrywania raka nerki, o wyzwaniach i możliwych rozwiązaniach, które mogą wpłynąć na poprawę sytuacji osób chorujących na raka nerki i ich bliskich. Pracujemy nadal nad kierunkami dalszej współpracy w następnych latach.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://ikcc.org/

Materiały do pobrania