Już dostępny piąty odcinek podcastu „Życie z plusem”!

Dlaczego nazwaliśmy naszą kampanię „Plaster na raka”Przypominamy w podcaście z Ewą Król-Sawicką, członkinią zarządu stowarzyszenia PARS.

„Pomysł absolutnie nie jest podszyty bagatelizowaniem problemu. Ten plaster ma wielowymiarowe znaczenie”, tłumaczy bohaterka piątego odcinka naszego podcastu. A jest nią Ewa Król-Sawicka, członkini zarządu stowarzyszenia PARS, inspiratorka naszej kampanii Plaster na raka, promującej platformę Centrum Kryzysowe. „Ten symbol plastra wziął się stąd, że ja przed diagnozą czerniaka przykleiłam sobie na udo plaster, żeby o chorobie nie myśleć”.

Co zmieniło w jej życiu doświadczenie onkologiczne? „Choroba zmobilizowała mnie do działania”, twierdzi Ewa i dodaje: „Uświadomiłam sobie kruchość życia i że należy zweryfikować to, co się działo do tej pory”. Wspomina, że najbardziej nie lubiła słyszeć „Jak ty się czujesz?” – „Bo odpowiedź na nie bywa bardzo trudna” – i „Nie da się” – bo „w moim przekonaniu nie ma sytuacji bez wyjścia”.

Ewa zachęca do korzystania z https://centrumkryzysowe.org.pl/, która jest źródłem sprawdzonej wiedzy o objawach, diagnozie, leczeniu nowotworów i symbolicznym plastrem na lęk i zagubienie.

Więcej o naszych działaniach dowiesz się na stronie: https://www.ruchspoleczny.org.pl/

Podcast znajdziesz na kanale PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny na YouTube i Spotify.

Każdy może znaleźć swój plaster na raka i swój sposób na życie z plusem!