KLUB DLA CHORYCH NA RAKA PŁUCA W WARSZAWIE
Zdiagnozowano u Ciebie lub kogoś bliskiego raka płuca? Potrzebujesz informacji, wsparcia lub chcesz podzielić się swoim doświadczeniem?
Spotykamy się raz w miesiącu, we środę o godz. 12.00 w sali warsztatowej Zakładu Rehabilitacji (wejście A, na końcu korytarza, z korytarza w prawo). Zapraszamy, każdego, kto ma ochotę porozmawiać i spotkać się z innymi. Zapraszamy nie tylko chorych, ale także ich bliskich.
Rak płuc to najczęściej występujący nowotwór złośliwy, który przyczynia się do największej liczby zgonów z powodu nowotworów na świecie. Tylko w Polsce rozpoznawany jest u 22 tys. osób rocznie. Wielu z nich diagnozę nowotworu traktuje niczym wyrok, tymczasem rak płuc to choroba, którą można leczyć. Z myślą o edukacji na temat nowych możliwości medycyny oraz pomocy pacjentom chorym na nowotwory płuc powstała idea tworzenia Grup Wsparcia dla pacjentów.
Spotkania realizowane są w ramach kampanii „Hamuj raka! Daj szansę płucom!”, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca, stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Fundacji Onkologicznej Alivia.
Liderką grupy wsparcia jest Pani Ewa Stefaniak, która chętnie pomoże w każdej kwestii związanej z grupą i nie tylko pod numerem tel. 694 430 110
lub poprzez e-mail: ewa_stefaniak@wp.pl
Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego wywiadu z Panią Ewą: https://youtu.be/2CZDB7QFa2s
Pamiętaj nawet jak zachorowałaś/eś szansa jest zawsze czego najlepszym przykładem jest Pan Mirosław:
Kampanię wspiera firma Roche:
Rak płuca co roku dotyka ponad 20 tys. Polaków. Po postawieniu diagnozy wielu pacjentów czuje zagubienie i przytłoczenie z powodu nieznanych im dotąd badań i przebiegu leczenia. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom pacjentów onkologicznych Polska Grupa Raka Płuca stworzyła aplikację wspierającą chorych przed przystąpieniem do leczenia, w jego trakcie oraz po powrocie do domu - PulmoInfo.
Dzięki PulmoInfo pacjenci mogą krok po kroku śledzić przebieg swojego leczenia w zależności od stadium choroby, w którym się znaleźli. Dowiadują się także, jak dbać o siebie w czasie rehabilitacji.
Stowarzyszenie postawiło na nowe technologie, które dzięki swojej mobilności pozwalają chorym na bieżąco zapoznawać się z procesem diagnostycznym oraz dostępnym i stosowanym w Polsce leczeniem. Narzędzie wsparte jest praktycznymi filmikami i wypowiedziami ekspertów.
Poza wieloma cennymi wskazówkami i radami, twórcy aplikacji zaopatrzyli pacjentów w kontakty do miejsc udzielających pomocy w zakresie medycznym, rehabilitacyjnym, pielęgnacyjnym i psychologicznym. Aplikacja PulmoInfo jest więc źródłem wiedzy nie tylko dla osób chorujących na raka płuca, ale także ich rodzin. Polecamy!